Dzięki dużemu dofinansowaniu, jakie miasto Stargard otrzymało w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, będzie można wydłużyć główną drogę w parku przemysłowym na Kluczewie.

Dofinansowanie dla Stargardu

Kwota, jaką otrzymano na ten cel to około 1 800 000 złotych. Pozwoli to wydłużyć ulicę Metalową, która prowadzi do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Początek ulicy Metalowej znajduje się przy rondzie koło Golczewa, a następnie ulica łączy się z ul. Stalową. Dalej dochodzi do przejścia w ulicę Śniadeckiego, która urywa się na terenach dawnego lotniska.

Oprócz wydłużenia jezdni, władze miasta planują również wybudować chodnik oraz pas zieleni. Przedłużenie ulicy Metalowej pozwoli również postawić zatokę autobusową, co ułatwi transport mieszkańcom korzystającym z komunikacji miejskiej. Jest to inwestycja o wartości kilku milionów. Całkowity koszt inwestycji na przedłużenie ulicy Metalowej przekracza 3 500 000 złotych. Jest ona jednak niezbędna, aby można było połączyć nowe tereny inwestycyjne z tymi, które są używane obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *