W centrum Stargardu uruchomiono właśnie nową sygnalizację świetlną. Okazuje się jednak, że był to tylko test, a na właściwe światła trzeba będzie jeszcze poczekać. Rozwiązanie ulokowane w pobliżu placu Wolności ma uporządkować ruch pojazdów i pieszych na ulicy Wyszyńskiego.
W nowym układzie przejście dla pieszych przesunięto w kierunku wiaduktu, dzięki czemu na odcinku od ronda na placu Wolności zmieści się kilka dodatkowych samochodów. Sygnalizacja została zamontowana tuż przy zebrze, a w piątek, 15 października, uruchomiona testowo.

Co się zmieniło?

Czy przy nowym układzie pojawiły się jakieś problemny? Pierwsze testy wskazują, że może być konieczne wydłużenie czasu świecenia zielonego światła dla przechodzących przez jezdnię, gdyż nie wszystkim udało się sprawnie pokonać zebrę. Część przechodniów nadal poruszała się „na pamięć”, przekraczając jezdnię na czerwonym świetle.
Nowa sygnalizacja ma pomóc w uporządkowaniu ruchu w tej części miasta. Wcześniej duży ruch, zarówno pojazdów, jak i pieszych, skutkował brakiem płynności i przestojami. Jak będzie w praktyce? Niebawem mieszkańcy Stargardu przekonają się o tym osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *