W ubiegłym roku w Stargardzie doszło do 722 wypadków i kolizji, z których większość wiązała się z brakiem udzielenia pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy.

Zgodnie z zestawieniem opracowanym przez serwis rankomat, daje to Stargardowi 14 miejsce na liście zawierającej 84 największe polskie miasta. Analizowano ilość wypadków oraz kolizji, które przypadają na każdy 1000 mieszkańców.

W przypadku Stargardu uzyskana wartość wynosi zaledwie 10,6 wypadków. Dla porównania, w Katowicach jest to aż 23,9. Nic więc dziwnego, że miasto zdobyło wysokie miejsce w zestawieniu. Chociaż czternasta pozycja to świetny wynik, kierowcy ze Stargardu wciąż mają nad czym pracować. Najmniej kolizji zaobserwowano w Kędzierzynie-Koźle, gdzie na 1000 mieszkańców w 2019 roku doszło do zaledwie 7,0 kolizji.

Przyczyny kolizji w Stargardzie

Prawie 25% zdarzeń odnotowanych w Stargardzie dotyczy nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu. Popularne przyczyny wypadków to również nieodpowiednie cofanie (prawie 20% wszystkich kolizji) i brak zachowania bezpiecznej odległości podczas jazdy (prawie 15%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *