24 lipca odbyły się obchody Święta Policji. W tym roku, oprócz standardowych atrakcji, zorganizowano również wyjątkowe spotkanie.

1. Serce na nakrętki przy komendzie policji
2. Dlaczego warto zbierać nakrętki dla potrzebujących osób?

Funkcjonariusze z KPP Stargard mogli poznać pierwszą beneficjentką zbiórki nakrętek. Jest nią Natalia Kieczka, która porusza się na wózku inwalidzkim, a na co dzień zajmuje się prowadzeniem bloga.

Serce na nakrętki przy komendzie policji

Jakiś czas temu przy KPP Stargard stanęło specjalne (niebieskie) serce, do którego można wrzucać nakrętki po napojach. Mogą to być między innymi nakrętki od wody, napojów gazowanych oraz soków. Może się wydawać, że wrzucenie kilku nakrętek niczego nie zmieni. Jak jednak udowodnili funkcjonariusze, przy dużym zaangażowaniu wielu osób można osiągnąć świetne wyniki, co przekłada się na realną pomoc.

Dlaczego warto zbierać nakrętki dla potrzebujących osób?

Zbieranie nakrętek nic nie kosztuje, a jednocześnie ułatwia późniejsze przetwarzanie odpadów. Dodatkowo, jeżeli wrzuci się je do takich pojemników jak ten, który znajduje się przy komendzie w Stargardzie, osoby potrzebujące mogą otrzymać pieniądze pozyskane ze sprzedaży nakrętek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *