Stragradzki prokurator rejonowy skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom oskarżonym o wymuszenia rozbójnicze. Działali oni wspólnie, a swoją działalność prowadzili od początku tego roku.
Po raz pierwszy mężczyźni dali o sobie znać 12 stycznia 2021 roku, kiedy to działając w porozumieniu, stosując przemoc i grożąc jej dalszym stosowaniem wyłudzili od poszkodowanego pieniądze w wysokości 1600 złotych. Najpierw jeden z agresorów trzykrotnie uderzył ofiarę w twarz, później zaś groził mu poważniejszymi uszkodzeniami ciała. Kwota, której żądał, miała być „opłatą za czynsz” – tak wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Pokrzywdzony w obawie o spełnienie gróźb środki podejrzanym wręczył, ale jeszcze tego samego dnia groźby powtórzyły się.

Oskarżeni

Oskarżeni to mężczyźni w wieku 40 i 28 lat. Z ofiarą łączyły ich stosunku służbowe. Jeden z nich otrzymał od pobitego człowieka wypowiedzenie umowy o pracę i to był powód przeprowadzonego ataku. Obaj byli już karani. Teraz grozi im od roku do 10 lat więzienia. Nie przyznali się do winy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *