Czerwiec 2021 to 75. rocznica istnienia stargardzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Z tej okazji można liczyć na wyjątkowe atrakcje.
Tegoroczny sezon turystyczny w Stargardzie PTTK zainaugurowało rajdem po Wyżynie Ińskiej. Czerwiec to dwie piesze wycieczki po mieście – jedna historyczna, druga baśniowa – z przewodnikami dla wszystkich mieszkańców. W planach są także kolejne eskapady: wrześniowa 12-kilometrowa wędrówka po Puszczy Bukowej związana z obchodami Światowego Dnia Turystyki, październikowy „Złaz na pieczonego ziemniaka” i grudniowy „Rajd ze św. Mikołajem”.

Szczypta historii

Założycielem i pierwszym prezesem stargardzkiego PTTK był Eugeniusz Górecki. Oddział powstały w 1946 roku zapisał się na kartach historii jako pierwszy na Pomorzu Zachodnim. Organizacja stanęła przed wyzwaniem odbudowania idei turystyki po II wojnie światowej. W rajdach i spotkaniach od samego początku uczestniczyły osoby w bardzo różnym wieku. Dziś oddział liczy 65 członków, a jego prezesem jest Andrzej Kaczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *